Organizace zastřešující nordic walking v ČR

Česká republika je malý stát a nové věci přijímá s velkou opatrností, proto i nordic walking je rozšiřován relativně pomalu, ale je pravdou, že základna nadšenců, kteří nordic walking podporuje velmi rychle narůstá. O edukaci nordic walkingu a penetraci co největšího množství nordic walkerů se do jisté míry snaží různé asociace, sdružení či jednotlivci. Mezi nejznámější patří Česká asociace nordic walking a Český klub nordic walkingu.

1. Česká asociace nordic walkingu (ČANW)

Byla založena v říjnu 2003. Za cíl si stanovila rozšířit zájem o nordic walking mezi širokou veřejnost. Chce seznámit s tímto novým druhem sportu již aktivní sportovce a vytvořením nordic walking center umožnit široké veřejnosti zdravý pohyb v přírodě 365 dní v roce. Do asociace je možné se přihlásit po vyplnění jednoduché přihlášky a zaplacení poplatku ve výši 230,- (organizace platí poplatek 2.000,-).

2. Český klub nordic walking

Byl registrován 24. června roku 2011. Na webových stránkách klubu je možné nalézt pořádané akce tímto sdružením, ale i instruktory nordic walkingu. Webové stránky jsou určeny pro všechny, žádné členství se neplatí.

Alternativy nordic walkingu

Nordic walking se dá provozovat téměř za každého počasí a téměř v jakémkoliv outdoor terénu určený pro turistiku či běh. Určitě jste však již slyšeli nebo dokonce i viděli na nějaké cyklostezce in-linistu, který používá hůlky.

Jedná se de facto o totožné hole jako jsou pro nordic walking, jen jejich délka je vzhledem k in-line bruslím vyšší. Tato volnočasová aktivita je označovaná jako nordic blading. Další variantou je tzv. nordic skating, což můžeme říci, že se jedná o lyžování na kolečkových bruslích. Nejedná se však o in-line brusle jak jsme zvyklí, ale speciální brusle, které simulují běžkové lyžovaní

Lekce nordic walkingu pro každého

Prodávané značky

Aktuality

 • 06.06 Ve dnech 7.-16.6. - DOVOLENÁ

  Ve dnech 7.-16.6. je z důvodu dovolené prodejna zavřena a také nebude probíhat expedice....

 • 04.06 Nordic walking v Řevnicích

  Již tuto sobotu 7.6. se v Řevnicích u Prahy koná velmi zajímavá akce, kde Vás seznámí...

 • 12.12 Vánoce - prodejna

  V období 23.12.2013 - 1.1.2014 je prodejna uzavřena. Příjemné prožití Vánoc a...

všechny aktuality...Výhody nákupu u nás

 • Nákup bez registrace
 • Vrácení zboží do 14 dnů
 • Doručení ZDARMA od 1500 Kč
 • Dodání do 48 hod.

Novinky e-mailem

Informace o akcích, slevách...