Historie nordic walkingu

Pokud půjdeme hlouběji do historie, tak první zmínky můžeme najít již v 30.letech 20.století. Jiné kořeny říkají, že počátky jsou v 80 tých letech minulého století, kdy se zejména v USA (masová propagace „walking“ a „wogging“) vyvinula snaha běžnou chůzi obohatit zapojením pohybů horních končetin a trupu. V 90 tých letech minulého století se tedy v USA objevuje „Pole walking“, což je v překladu chůze s holemi.

Moderní historie však za kolébku nordic walkingu, neboli severské chůze, označuje Finsko a konkrétní osobu Tuomo Jantunena, kde v roce 1997 byly vyrobeny první speciální hole určené právě na nordic walking. Ten měl sloužit jako letní trénink běžců na lyžích. Že se z nordic walkingu stane relativně masově rozšířenou volnočasovou aktivitou málokdo mohl tušit, ale jsme tomu všichni rádi.

Nordic walking může cvičit opravdu skoro každý a to jak malé děti, tak i senioři. Minimální podmínkou je zvládnout jednu z nejvíce přirozených pohybů pro člověka vzpřímeného a tím je chůze. Nordic walking můžou dělat i obézní lidé, kteří díky opoře holí nezatěžují tolik klouby. Zároveň je i vhodný jako doprovodný cvičební program při rehabilitaci pohybového aparátu.

Lekce nordic walkingu pro každého

Prodávané značky

Aktuality

 • 06.06 Ve dnech 7.-16.6. - DOVOLENÁ

  Ve dnech 7.-16.6. je z důvodu dovolené prodejna zavřena a také nebude probíhat expedice....

 • 04.06 Nordic walking v Řevnicích

  Již tuto sobotu 7.6. se v Řevnicích u Prahy koná velmi zajímavá akce, kde Vás seznámí...

 • 12.12 Vánoce - prodejna

  V období 23.12.2013 - 1.1.2014 je prodejna uzavřena. Příjemné prožití Vánoc a...

všechny aktuality...Výhody nákupu u nás

 • Nákup bez registrace
 • Vrácení zboží do 14 dnů
 • Doručení ZDARMA od 1500 Kč
 • Dodání do 48 hod.

Novinky e-mailem

Informace o akcích, slevách...